SystemGroup Innovative Generation
SystemGroup     РРО (реєстратори розрахункових операцій)  Касові мережі та периферія для їх створення  Удаленный мониторинг РРО Datecs по протоколу SNMP

Удаленный мониторинг РРО Datecs по протоколу SNMP

Просмотреть ... 

    Слідуючи сучасним тенденціям розвитку IT-індустрії, компанія ДП "Компанія" ATLAS" впровадила в реєстратори розрахункових операцій Datecs (це стосується і фіскальних реєстраторів, і касових апаратів) підтримку протоколу SNMP, який вже тривалий час використовується великими IT-компаніями в усьому світі.

    Схема построения кассовой сети на базе кассового сервера и GSM-модемаSNMP (Simple Network Management Protocol - простий протокол мережевого управління) є стандартним інтернет-протоколом для віддаленого моніторингу пристроїв в IP-мережах на основі архітектур TCP/UDP. Протокол дозволяє власнику РРО відстежувати стан всіх пристроїв в його мережі з однієї віддаленої точки.

  Протокол SNMP позволяет владельцу РРО отслеживать состояние всех фискальных регистраторов Datecs в его сети из одной удаленной точки.
Реализация протокола SNMP позволяет существенно ускорить время реакции на возникающие в устройствах проблемы, централизовано и для всего парка аппаратов. Например, IT-директор розничной сети может, находясь в головном офисе в Киеве, видеть и анализировать состояние всех РРО, установленных в 100 магазинах по Украине.

  Засобами SNMP можна отримати різну інформацію по кожному з пристроїв:

 • наявність помилок в роботі пристрою,
 • статус відправки даних інформаційного еквайєру,
 • статус відкрття зміни
 • і багато іншого. 

   Всього завдяки інтеграції SNMP в РРО Datecs можливо отримати більше 200 параметрів стану по кожному пристрою.

    Схема построения кассовой сети на базе кассового сервера и GSM-модемаДля здійснення SNMP-моніторингу необхідно:

 • встановити SNMP-клієнт (існують як безкоштовні розробки, так і платні, в залежності від необхідного функціоналу / інтерфейсу і т.п.);
 • вказати IP-адресу пристрою;
 • підключити базу керуючої інформації (MIB);
 • підключитися до пристрою; 
 • приступити до отримання інформації.

   Зі свого боку, компанія ДП "Компанія" ATLAS" надає файл MIB для реєстраторів Datecs, а також опис даної бази з розшифровкою кожного параметра.

 

   Management Information Base (MIB)

  SNMP не визначає, яку інформацію (які змінні) керована система повинна надавати. Навпаки, SNMP використовує розширювану модель, в якій доступна інформація визначається Базами Керуючої Інформації (MIB — Management Information Base). Бази Керуючої Інформації описують структуру керуючої інформації пристроїв. Вони використовують ієрархічний адресний простір імен, що містить унікальний ідентифікатор об'єкта (англ. object identifier (OID)). Грубо кажучи, кожен унікальний ідентифікатор об'єкта ідентифікує змінну, яка може бути прочитана чи встановлена через SNMP. MIB'и використовують нотацію, визначену в ASN.1.

   Ієрархія MIB може бути зображена як дерево з безіменним коренем, рівні якого приписані різними організаціями. На найвищому рівні MIB OID'и належать різним організаціям, що займаються стандартизацією, в той час як на нижчих рівнях OID'и виділяються асоційованими організаціями. Ця модель забезпечує управління на всіх шарах мережної моделі OSI, адже MIB'и можуть бути визначені для будь-яких типів даних і операцій.

   Керований об'єкт — це одна з будь-якого числа характеристик, специфічних для керованого пристрою. Керований об'єкт включає в себе один або більше екземплярів об'єкта (що ідентіфікуються за OID), які насправді є змінними.

   Існує два типи керованих об'єктів:

 • Скалярні об'єкти визначають єдиний екземпляр об'єкта.
 • Табличні об'єкти визначають множинні, пов'язані екземпляри об'єктів які групуються в таблицях MIB.


   Прикладом керованого об'єкта може бути atInput, який є скалярним об'єктом що містить єдиний екземпляр об'єкта, ціле число, яке показує загальну кількість вхідних пакетів AppleTalk на мережний інтерфейс маршрутизатора.

   Ідентифікатор об'єкта (OID) унікально ідентифікує керований об'єкт в ієрархії MIB.

   Реалізація протоколу SNMP в існуючій IT-інфраструктурі підприємства дозволяє істотно прискорити час реакції на виникаючі в пристроях проблеми централізовано і для всього парку апаратів.

  Поддерживается всеми фискальными регистраторами Datecs c контрольной лентой в электронной форме (КЛЭФ). Модели, выпущенные с ноября 2015 г., уже имеют активированную функцию работі по SNMP. Для использования ее в моделях более ранних лет выпуска необходимо обратиться в Сервисный Центр SystemGroup для активации возможности. Тел. (044) 499 25 22, hotline@systemgroup.com.ua


       СManagement Information Base (MIB) SystemGroup Management Information Base (MIB) SystemGroup    

 

 

 

 

 

Management Information Base (MIB) SystemGroup (Free)

 
SNMP  MIB SystemGroup

Management Information Base (MIB) SystemGroup.
База керуючої інформації (MIB), яку необхідно підключити у  встановленному SNMP-клієнті, та приступити до отримання інформації з вказаних  реєстраторів та касових апаратів.

 Загрузить SNMP MIB SystemGroup..


1,66 k

 

 

 

 

 


 

       СManagement Information Base (MIB) SystemGroup Приклад моніторингу по SNMP (MIB SystemGroup) за допомогою SNMPManager    

 • встановити SNMP-клієнт (існують як безкоштовні розробки, так і платні, в залежності від необхідного функціоналу / інтерфейсу і т.п.);

        Для прикладу був використаний "SNMPManager 0.6.0.12".

 • підключити базу керуючої інформації (MIB);

       

  

 • вказати IP-адресу пристрою;

 

            Вказуємо назву нашого пристрою, та задаємо графічне зображення для нього. 

      

    

        Вказуємо IP адресу та MAC для нашого пристрою (касового апарату Datecs МР-01).   

      

            

      

 • підключитися до пристрою; 
 • приступити до отримання інформації.

         Можемо бачити приклад отриманої інформації по доданому апарату Datecs MP-01.    

       

        

        Отримана інформвція по SMTP з Datecs MP-01.

     

 

         Або можемо отримати по SNMP інформацію з підключеного фіскального реєстратора FP-320, або іншої моделі.  

      

 

        Можемо бачити приклад отриманої інформації по фіскальному реєстратору Datecs FP-320.    
       

 

         Отримана інформвція по SMTP з Datecs FP-320.

       

 

       Серед отриманої інформації ми можемо контролювати відсутність блокування реєстратора по непердачі даних на сервер екваєра 72 години, справність носія КСЕФ, справність картки безпеки, наявність пройденої технічної реєстрації, наявність пройденої персоналізації в реєстраторі, та ще багато інших параметрів.

          

 

 

 


 

            Вернуться

 


SystemGroup SystemGroup © 2008
Все права защищены.

Разработано в
Sparkle Design Studio